Decyzja podjęta! Chcemy nasz dom wyposażony był w rekuperację - zatem czas na rozważania o tym kto i jak ma to zainstalować.

Przed nami decyzja, czy powierzamy instalację centrali wentylacyjnej wyspecjalizowanej firmie czy może chcemy podjąć się samodzielnego montażu rekuperatora. Druga z opcji zapewne będzie tańszym rozwiązaniem.

Zatem co zrobić aby samemu stworzyć całą instalację wentylacyjną? Czy człowiek bez doświadczenia da radę? Oczywiście, że tak!

Wychodzimy Państwu naprzeciw i wraz z firmą VASCO upraszczamy proces do minimum:

1) Prosimy o przesłanie rzutu Waszego domu/ poszczególnych pięter na adres sklep@filtrywdomu.pl
2) na tej podstawie, w krótkim czasie, dobierzemy rekuperator, niezbędne elementy instalacyjne i przedstawimy Państwu ofertę
3) jeśli zostanie zaakceptowana - dostaniecie Państwo profesjonalny projekt instalacyjny, wraz z informacjami jak ustawić poszczególne parametry.
4) Po dopracowaniu szczegółów (np dokładnej lokalizacji centrali wentylacyjnej, przesunięć anemostatów etc) - otrzymacie Państwo finalny projekt oraz dostarczymy do Was wszystkie niezbędne elementy do samodzielnego montażu. Na projekcie zobaczycie Państwo dokładne rozmieszczenie przewodów oraz ustawienia anemostatów - wyregulujecie je bez specjalistycznych urządzeń!

Fragmenty przykładowego projektu - pokazujące rozmieszczenie czerpni, wyrzutni, przewodów oraz anemostatów wraz z poziomem nastaw
projekt rekuperacji


projekt rekuperacji


5) Otrzymacie Państwo instrukcję instalatorską do rekuperatora, tak aby samodzielnie móc wprowadzić parametry i przygotować centralę wentylacyjną do pracy.i co dalej?

a)Otrzymujecie Państwo przesyłkę z centralą wentylacyją, kanałami, kształtkami, wywiewnikami i wszystkimi niezbędnymi składnikami instalacji
b) zgodnie z projektem przygotowujecie Państwo otwory czerpni (skąd pobieramy świeże powietrze) oraz wyrzutni (gdzie pozbywamy się powietrza z domu)
c) rozprowadzacie kanały wentylacyjne - składane w dziecinnie łatwy sposób. Kanały Easy Flow zajmują jedynie 6 cm wysokości
kanał do rekuperacji Easy Flowkanał do rekuperacji Easy Flowd) po rozprowadzeniu przewodów, nalezy zadbać także o możliwość odprowadzenia wody z rekuperatora (podłączenie kanalizacyjne) oraz instalację elektryczną w pobliżu urządzenia.
e) Podłączenie i pierwsza konfiguracja rekuperatora nie powinna nastręczyć trudności - instrukcję otrzymacie Państwo wraz z urządzeniem.


i gotowe :). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rekuperatorów VASCO.