• Nawilżacz kanałowy adiabatyczny Vasco

Symbol: 11VE45001

Nawilżacz kanałowy adiabatyczny Vasco

5499.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier przesyłka gabarytowa 0
Masz pytania?

vasco

Nawilżacz kanałowy adiabatyczny VASCO - do systemów wentylacji mechanicznej

 

 

Podczas zimy, gdy powietrze na zewnątrz ma niską wilgotność, mieszkańcy wielu domów cierpią z powodu nadmiernie suchego powietrza, które jest niekorzystne dla dróg oddechowych. Teraz w domu, w którym jest montowana wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, idealnym sposobem na utrzymanie stałej, optymalnej dla ludzi wilgotności względnej powietrza jest montaż nawilżacza kanałowego jako dodatkowego urządzenia w systemie rekuperacji.

 

Instalowany bezpośrednio na kanale nawiewu do pomieszczeń w dowolnym systemie wentylacyjnym z odzyskiem ciepła do 600m³/h.

Regulacja wilgotności powietrza działa na zasadzie odparowywania wody, którą jest nawilżana matryca z włókna szklanego. Działanie jest regulowane przez sterownik pomieszczeniowy bezprzewodowy umieszczony w pomieszczeniu referencyjnym (salon), który zgłasza zapotrzebowanie na zwiększenie wilgotności. Z drugiej strony czujnik w kanale nawiewu za nawilżaczem dba o bezpieczny poziom wilgotności względnej nawiewanego powietrza (maks. 70%).

Nawilżacz adiabatyczny VASCO działa na zasadzie parowania wody, co obniża temperaturę i zwiększa wilgotność przy bardzo niskim zużyciu energii.

Stałe działanie nawilżacza jest zapewnione przez grzałkę elektryczną PTC (półprzewodnikową z funkcją samoregulacji ilości pobieranego prądu) uruchamianą przez sterowanie automatycznie w razie konieczności, tak aby woda nie wykropliła się w kanałach wentylacyjnych (temperatura powietrza musi być utrzymywana powyżej punktu rosy).

Bezpieczeństwo higieniczne jest zapewnione dzięki filtrowi LegioSafe , który zapobiega rozwojowi drobnoustrojów na wilgotnej matrycy.

Obudowa nawilżacza jest wykonana z tworzywa EPP (polipropylen spieniony), które ma niską masę, wysoką szczelność, wytrzymałość mechaniczną i chemiczną, oraz wysoka trwałość.

Nawilżacz musi być podłączony na stałe do wody i kanalizacji, przy czym ilość pobieranej wody jest ściśle kontrolowana przez sterowanie wykorzystujące czujnik kanałowy za nawilżaczem oraz sterownik naścienny w pomieszczeniu referencyjnym (na przykład w salonie). Oba te urządzenia monitorują wilgotność względną oraz temperaturę i regulują stopień nawilżenia nawiewanego do pomieszczeń powietrza, aby otrzymać pożądany efekt.

 

Nawilżacz adiabatyczny vasco

 

Nawilżacz adiabatyczny vasco


 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
Zapraszamy na naszego bloga. Tam przeczytasz więcej m.in o klasach filtrów.