• Rekuperator Heatpex ARIA VITALE GOLD 300

Rekuperator Heatpex ARIA VITALE GOLD 300

Rodzaj wymiennika
Krzyżowo - Przeciwprądowy
10499.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier przesyłka gabarytowa 0
Masz pytania?

heatpex
 

 


Rekuperator Heatpex ARIA VITALE GOLD 300

Rekuperator Heatpex Aria Vitale Gold 300 to centrala wentylacyjna z wymiennikiem krzyżowo- przeciwprądowym


 

 

PLANUJESZ SAMODZIELNIE STWORZYĆ INSTALACJĘ WENTYLACYJNĄ? ZADZWOŃ-WYCENIMY JĄ DLA CIEBIE! tel:785 843 011

 

  rekuperator Aria vitale heatpex

Rekuperator Heatpex ARIA VITALE GOLD 300 to centrala wentylacyjna o wydajności 300m3/h.

Przy produkcji centrali wentylacyjnejARIA VITALE użyto najlepszych komponentów, skupiając się na szybkości i prostocie instalacji. Zastosowany został innowacyjny materiał obudowy – ekspandowany polipropylen (EPP), uszlachetniony laserowo.

To dzięki niemu urządzenie jest lekkie, ciche i zapewnia estetyczny wygląd, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko, co zostało docenione i wyróżnione prestiżowymi nagrodami Red Dot Design Award 2023 oraz iF Design Award 2023.

Rekuperator ARIA VITALE to 3 wyjątkowe modele, które można z łatwością dopasować do swoich potrzeb, jak również szereg praktycznych funkcji i rozwiązań wpływających na komfort i prostotę codziennego użytkowania:

 • SILVER z czujnikiem temperatury
 • GOLD z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności
 • PLATINUM enthalpy z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności i entalpicznym wymiennikiem przeciwprądowym
 

Do sterowania urządzeniem nie jest wymagana ekspercka wiedza. Dotykowy panel sterowania z modułem bezprzewodowego łączenia (dołączany w standardzie do urządzenia) jest prosty i intuicyjny. Zdefiniowane tryby pracy: „wakacje”, „party”, „automatyczny” oraz czujniki automatycznie reagują na niekorzystne warunki w powietrzu i optymalizują pracę jednostki pod względem komfortu, hałasu i zużycia energii.

 

MOBILNY PANEL STEROWANIA
Istnieje możliwość przeniesienia panelu sterującego z urządzenia na ścianę. Jest to idealne rozwiązanie gdy rekuperator jest zamontowany na poddaszu. W takiej sytuacji na urządzeniu montujemy maskownicę panelu, która jest dostępna w ofercie wraz z kablem zasilającym.

 

 

rekuperator Aria vitale heatpex

 
rekuperator Aria vitale heatpex

 

 STEROWANIE PRZEZ APLIKACJĘ

Zaawansowane ustawienia i opcje sterowania dostępne są dzięki aplikacji na telefon i komputerAria myHOME. Istnieje także możliwość podpięcia urządzenia pod instalację Smart Home dzięki protokołowi Modbus.

 

Aplikacja do pobrania w sklepach App Store i Google Play

Rekuperator ARIA VITALE wyposażony jest w wysokiej klasy filtry kasetowe, które skutecznie chronią przed zanieczyszczeniami i bakteriami i wirusami znajdującymi się w powietrzu:

 • skuteczność filtracji ISO ePM1 70% (F7) – zalecany na nawiew,
 • skuteczność filtracji ISO ePM10 50% (M5) -zalecany na wywiew,
 • filtr z aktywnym węglem (M5) pochłaniającym zapachy – zalecany na nawiew

Zapewnienie zdrowego i sprzyjającego efektywnej pracy powietrza wewnątrz pomieszczeń wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na filtrację cząstek oznaczanych jako PM1. Wnikają one do naszego organizmu przez układ oddechowy. Badania pokazują, że do zatrzymania niebezpiecznych cząstek z powietrza zewnętrznego potrzebny jest filtr o skuteczności co najmniej ePM1 60%

 

Dodatkowo tace ociekowe pokryte są antybakteryjną powłoką, która zapobiega rozrostowi grzybów, pleśni i bakterii, a w modelu PLATINUM Enthalpy zastosowano entalpiczny wymiennik przeciwprądowy z antybakteryjną i antywirusową membraną.

rekuperator Aria vitale heatpex

 

rekuperator Aria vitale heatpex

6 wariantów montażu rekuperatora Aria VITALE

Centrala ARIA VITALE jest obecnie jedynym na rynku urządzeniem wentylacyjnym z odzyskiem ciepła, które można zamontować w 6 pozycjach bez wpływu na efektywność pracy jednostki: montaż na ścianie, pod sufitem, na podłodze oraz prawo- i lewostronny w każdej pozycji. Urządzenie można swobodnie obracać o 180° (montaż prawo- lub lewostronny), bez ingerencji w układy wewnętrzne centrali. Wystarczy jedynie obrócić panel sterujący zamocowany na obudowie rekuperatora oraz wybrać odpowiednią tacę ociekową ( 4 tace ) pod którą podłączymy odprowadzenie skroplin. Pozwala to na dogodne podłączenie centrali do czerpni i wyrzutni powietrza oraz instalacji wentylacyjnej.

 

LEKKIE I KOMPAKTOWE

Rekuperator ARIA VITALE to lekkie i kompaktowe urządzenie (głębokość to 36 cm, a masa wynosi jedynie 27,5 kg), co znacząco ułatwia i przyspiesza montaż. 

 

FILOZOFIA PLUG&PLAY

Centrala jest wstępnie okablowana i skonfigurowana. Po podłączeniu jest natychmiast gotowa do użycia. Dzięki temu montaż i serwis jest niezwykle prosty.

 


 

 


 

   

Zawartość opakowania

 • Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Aria Vitale – 1 szt.
 • Szklany, dotykowy panel sterujący z modułem łączności bezprzewodowej – 1 szt.
 • Przewód zasilający – 1 szt.
 • Nóżki do montażu podłogowego – 4 szt.
 • Zawiesia do montażu ściennego/podłogowego z wbudowanymi poziomicami – 2 szt.
 • Zestaw kluczy serwisowych TORX (zaślepka filtra) – 4 szt.
 • Marker do notatek do zmywalnej tablicy na rekuperatorze (zaślepka filtra) – 1 szt.
 • Króciec odpływu skroplin – 1 szt.
 • Dokumentacja: karta produktu, protokół pierwszego uruchomienia, skrócona instrukcja montażu – komplet
 • Szablon do zawieszenia urządzenia na tyle kartonu – 1 szt.

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE REKUPERATORA ARIA VITALE

Rekuperator heatpex aria vitale wymiary

 

 

 


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
Zapraszamy na naszego bloga. Tam przeczytasz więcej m.in o klasach filtrów.