• Rekuperator Vasco D275 E

Rekuperator Vasco D 275 E

Rodzaj wymiennika
Krzyżowo - Przeciwprądowy
6999.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 5 dni
Cena przesyłki 0
Kurier przesyłka gabarytowa 0
Masz pytania?

Vasco

 

Rekuperator Vasco D 275 ED275 III E to rekuperator przeznaczony do małych i średnich domów do około 160m² powierzchni mieszkalnej. Może być montowany pionowo naściennie, a dzięki opcjonalna możliwość montażu podsufitowego oszczędza miejsce pomieszczeniu technicznym.

Wydajność jednostki to 275 m3/h.

.

 

 

 

PLANUJESZ SAMODZIELNIE STWORZYĆ INSTALACJĘ WENTYLACYJNĄ? ZADZWOŃ-WYCENIMY JĄ DLA CIEBIE! tel:785 843 011

 

 


Rekuperator Vasco D275E

Rekuperator Vasco D 275 E posiada wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy. D275 to kompaktowa jednostka wentylacyjna do montażu ściennego i sufitowego do 275m³/h

Wysoka wydajność przy niskim oporze to cicha praca i minimalny poziom zużycia energii - co znajduje odzwierciedlenie w rachunkach za prąd.

Korpus wykonany z EPP, czyli spienionego polipropylenu - materiału o znakomitych właściwościach dla wytłumiana wibracji silników, cichego przesyłu powietrza i o bardzo wysokiej trwałości. Ścianki boczne mają wzmocnienia ze stali ocynkowanej służące do stabilnego montażu.

Wysoki odzysk ciepła do 90% i niskie zużycie energii przez rekuperator przyczyniają się do energooszczędności domu.

Niski poziom hałasu dzięki cichym i ekonomicznym wentylatorom komutowanym elektronicznie EC.

Dedykowana grzałka elektryczna antyzamrożeniowa typu PTC ze zmiennym poborem prądu elektrycznego zapewnia dozowanie mocy grzejnej w zależności od bieżących potrzeb. Grzałka PTC jest samoregulująca oraz ma długą żywotność

 

Automatyczny by-pass letni, 100% by-pass. Rekuperator analizując układ temperatur w obu kierunkach przed wymiennikiem i za nim, decyduje o otwarciu dodatkowego kanału (czyli by-passu), którym powietrze z zewnątrz dostaje się z pominięciem wymiennika do pomieszczeń sypialni i salonu. W ten sposób chłodniejsze w nocy powietrze nie jest ogrzewane ciepłem powietrza wyrzucanego z nagrzanego w ciągu upalnego dnia domu.

Dostarczany z suchym syfonem membranowym do podłączenia pionowego lub poziomego

 

 

 

Dedykowane filtry VASCO D275 E montowane są od przodu urządzenia.

Filtry powietrza G4 dla wywiewu i F7 dla świeżego powietrza. Klasy filtrów wg EN779-ISO16890:

  • F7 = ePM1 55%
  • G4 = COARSE 65%

 

Wraz z rekuperatorem Vasco D275 E otrzymujecie Państwo 3 biegowy sterownik Vasco. Prócz przełączania prędkości wentylacji mechanicznej informuje on o prawidłowym działaniu, awarii lub konieczności wymiany filtrów.

 

Vasco wyposaża także swoje rekuperatory wbramkę internetową Vasco Wi-Fi (11FH30008), dzięki której można sterować urządzeniem za pomocą smartfona (aplikacja Vasco Climate Control)


Aplikacja VASCO CLIMATE CONTROL zawiera: programator tygodniowy dla 5 stopni intensywności wentylacji, możliwość bieżących zmian biegów i uruchomienia programu „kominek” (czasowo zwiększony poziom nawiewu). W aplikacji jest podgląd bieżących temperatur w rekuperatorze i statusu pracy by-passu letniego, grzałki wstępnej i zabezpieczenia przeciw zamrożeniowego. Aplikacja umożliwia również modyfikowanie ustawień rekuperatora.
Dołączona bramka wymaga sparowania z rekuperatorem po podłączeniu do routera internetu.

sterownik vasco d275ERekuperator Vasco D275E


RekuperatoryVasco D275 E wyposażone są fabrycznie w system CF - dbający o zbilansowanie ilości powietrza nawiewanego i wywiewanego z pomieszczeń. Dzięki temu utrzymywana jest wysoka wydajność odzysku ciepła, komfort oraz zmniejszone zostają opory powietrza w instalacji.

 

Do rekuperatora Vasco D275 E można dodatkowo dołączyć system czujników dwutlenku węgla oraz czujnik wilgotności. Urządzenia komunikują się z centralą droga radiową.
 

 

 

 


image

 

Strony producenta: www.vasco.eu

 

Instrukcja obsługi i montażu

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
Zapraszamy na naszego bloga. Tam przeczytasz więcej m.in o klasach filtrów.